У грудні 1872 року посеред Атлантичного океану було виявлено бриг Марія Селеста. Судно перебувало у цілком справному стані, проте на борту не було жодної людини. При цьому особисті речі екіпажу та цінний вантаж залишилися на своїх місцях, що одразу породило безліч запитань щодо долі моряків.

Дослідники протягом тривалого часу намагалися реконструювати події того фатального дня, щоб з'ясувати причини раптового зникнення людей. Попри численні спроби наукового аналізу, відтворити повну картину інциденту виявилося надзвичайно складно.

Багато фахівців зазначають, що деякі аспекти цієї історії досі не вдається пояснити виключно раціональними аргументами. Саме тому загадка Марії Селести продовжує викликати дискусії, межуючи між історичними фактами та містичними припущеннями.