Близько 1500 років тому людство зіткнулося з найважчим періодом свого існування. Вчені дійшли висновку, що саме цей час став найгіршим роком в історії через глобальні кліматичні зміни, спричинені потужним виверженням вулкана.

Внаслідок природного катаклізму атмосферу на більшій частині континентів затягнуло густим шаром попелу. Це явище призвело до того, що планета опинилася у темряві на 18 місяців, оскільки сонячне світло не могло пробитися крізь щільну хмару.

Тривала відсутність сонця спровокувала різке падіння температури повітря на Землі. Такі кліматичні умови призвели до масштабних неврожаїв, що поставило під загрозу виживання тогочасного населення.