У неділю, 14 червня, у Швейцарії проходить загальнонаціональний референдум, на якому громадяни вирішують питання щодо обмеження кількості населення країни. Згідно з винесеною на голосування пропозицією, чисельність жителів держави не повинна перевищувати 10 мільйонів осіб.

Ініціатором проведення цього голосування виступила Швейцарська народна партія (SVP). Представники цієї політичної сили обґрунтовують свою позицію необхідністю протидії стрімкому зростанню рівня імміграції, яке спостерігається останнім часом.

На думку авторів ініціативи, встановлення ліміту на кількість населення допоможе знизити надмірне навантаження на державні служби. Окрім цього, такий крок має стати одним із методів боротьби із загостренням житлової кризи, що актуальна для країни.