Адвокат затриманих українських інкасаторів вимагає перевірити кримінальну відповідальність високопосадовців Угорщини у справі так званого "золотого конвою". Він інкримінує фігурантам сім епізодів незаконного позбавлення волі, скоєного з низьких спонукань, та катування.

На думку захисту, ключовим питанням розслідування є те, чи було затримання українських інкасаторів законним, чи це було політично вмотивоване рішення, спрямоване на реалізацію державних інтересів. У разі підтвердження політичного рівня рішень про позбавлення волі, такі дії підпадають під статтю про незаконне ув'язнення. Генеральна прокуратура Угорщини не підтвердила і не спростувала достовірність документів, на які посилається захист, лише зазначивши, що розслідування триває.

Інцидент стався 5 березня під час регулярного перевезення іноземної валюти та банківських металів між австрійським Райффайзен Банком та українським Ощадбанком. У транспорті перебували семеро співробітників інкасації. За наявними даними, незаконно затримані автомобілі Ощадбанку знаходилися в центрі Будапешта, поблизу однієї з силових структур Угорщини. Місце перебування автомобілів підтвердили представники посольства України в Угорщині та Міністерства закордонних справ України.

Перевезення здійснювалося в межах міжнародної угоди між Ощадбанком та австрійським Райффайзен Банком. Вантаж був оформлений згідно з міжнародними правилами перевезень та чинними європейськими митними процедурами. У затриманих автомобілях знаходилося 40 мільйонів доларів, 35 мільйонів євро та 9 кілограмів золота.

Вже 6 березня Україна повернула сімох працівників Ощадбанку, яких затримали в Угорщині на двох інкасаторських автомобілях під час перевезення готівки та золота.